Naturalna antykoncepcja domowe sposoby i metody po, jakie wybrać.

opublikowano 26.09.2019 00:10:49 z w dziale Zdrowie

Naturalna antykoncepcja domowe sposoby i metody po, jakie wybrać.
Metod antykoncepcji jest wiele. Jedne są mniej, inne bardziej skuteczne. Te odchodzące dalece od świata Natury mają to do siebie, że bardzo często niosą z sobą poważne skutki uboczne. A może by tak powrót tego, co sprawdzone, skuteczne oraz, nazwijmy to, nieprzekombinowane?

Coraz szersze grono par decyduje się dzisiaj na to, by właśnie naturalne metody antykoncepcji wdrożyć w życie. Na czym zasadza się ich działanie, czy wymagają wiele wysiłku, jak wygląda ich stosowanie w praktyce? Rozwiewamy wątpliwości!

NPR – co to jest?

Ostatnimi czasy nierzadko można spotkać się z pojęciem Naturalnego Planowania Rodziny. To ogół naturalnych metod antykoncepcyjnych, które (w telegraficznym skrócie) polegają na obserwowaniu przez kobietę własnego organizmu i wysnuwania stosownych wniosków. Sprawdzają się w przypadku regularnych cyklu miesiączkowych i codziennej mobilizacji.

Obserwacja cyklu jest metodą zdobywającą coraz większą popularność. Aby obliczyć dni płodne, należy przeanalizować, kiedy wypadają dni potencjalnej płodności. Przy klasycznym cyklu trwającym 28 dni jest to czas między dniem dziewiątym a siedemnastym. Pozostałe dni zwie się dniami względnej niepłodności. Metoda ta zwana jest często kalendarzykową, kobieta musi bowiem prowadzić kalendarzyk swojego cyklu oraz poznać dobrze swój organizm, aby ten sposób antykoncepcji okazał się być skutecznym.

Pomiary temperatury

Codzienne mierzenie temperatury przez kobietę to kolejny z naturalnych sposobów zapobiegania ciąży. Metoda termiczna ma to do siebie, że wymaga codziennych pomiarów o tej samej porze i wyciągania z nich wniosków. Po owulacji temperatura ciała kobiety wynosi nawet pięć kresek więcej niż standardowo, więc można wykonstatować, kiedy przypadają dni płodne, kiedy zaś jest czas bezpiecznego współżycia.

Obserwacja śluzu

Kobiety stosujące naturalne metody antykoncepcji nierzadko stosują także metodę Billingsów, czyli innymi słowy obserwowanie ślubu szyjkowego. Zmienia się on w zależności od momentu cyklu miesiączkowego. Jest estrogenny (a więc przejrzysty, śliski, ciągnący się i dający uczucie wilgotności pochwy) w okresie okołoowulacyjnym, natomiast gestagenny (gęsty, lepki, nieprzejrzysty, białawy albo żółtawy) w dniach niepłodnych.

Metoda objawowo-termiczna

Można rzecz jasna nie poprzestawać na jednym tylko sposobie antykoncepcji naturalnej, łącząc z sobą dwie lub kilka z nich. Metoda objawowo-termiczna to zatem nic innego, jak obserwowanie zmian temperatury ciała z jednoczesnym zwracaniem uwagi na to, jakie objawy występują w czasie owulacji. W tym okresie szyjka macicy staje się miękka i uniesiona ku przodowi. Kobieta odczuwa nierzadko jednostronny ból w dole brzucha. Pojawia się on na około dwie godziny przed owulacją.

Kobiety prowadzące ustabilizowany tryb życia i dobrze znające swoje organizmu jak najbardziej mogą pozwolić sobie na to, by w naturalny sposób regulować swoją płodność. To wbrew pozorom nic trudnego!Zdjęcie do zrtykułu : / Pixabay.com

Polecamy również :

Naturalna antykoncepcja domowe sposoby i metody po, jakie wybrać.

Metod antykoncepcji jest wiele. Jedne są mniej, inne bardziej skuteczne. Te odchodzące dalece od świata Natury mają to do siebie, że bardzo często niosą z sobą poważne skutki uboczne. A może by tak powrót tego, co sprawdzone, skuteczne oraz, nazwijmy to, nieprzekombinowane?


Biegunka, co robić, podać, jeść, naturalne i domowe sposoby

Skutecznie potrafi uprzykrzyć nam życie. Sprawia, że spędzamy wiele czasu w toalecie, a przecież moglibyśmy robić coś zupełnie innego. Krępująca, obniżająca standard codziennego funkcjonowania. Biegunka…oto sprawczyni całego zamieszania


Afty na podniebieniu, języku, ustach w gardle, jak się pozbyć, usunąć ból, naturalne i domowe sposoby.

Afty? Pożegnaj je dzięki naturalnym sposobom! Te małe owrzodzenia pojawiające się wewnątrz jamy ustnej potrafią skutecznie uprzykrzyć życie dzieci i dorosłych. Choć ich rozmiary są niewielkie, uporczywość, z jakimi się pojawiają oraz nieprzyjemne objawy wiążące się z nimi to już spory problem. Czasami występują pojedynczo, innym razem w skupiskach. Jedno jest pewne – można bardzo skutecznie pozbyć się ich dzięki naturalnym metodom!


Domowe i naturalne sposoby na hemoroidy, jakie są najlepsze na zewnętrzne ? Opinie z forum

Dolegliwość ta jest bardzo uciążliwa, uniemożliwiająca niekiedy normalne funkcjonowanie organizmu. Ból, krwawienie, dyskomfort to tylko niektóre z nieprzyjemności, z jakimi musimy się borykać na co dzień, kiedy cierpimy na hemoroidy, czyli innymi słowy żylaki odbytu. Wielu pacjentów załamuje ręce, czekając wyłącznie na interwencję chirurgiczną.


Depresja objawy, przyczyny, rodzaje, jak leczyć samemu domowymi i naturalnymi sposobami

Depresja to niestety znak naszych czasów. Życie w coraz szybszym tempie, stres, przetworzona żywność, brak możliwości odpoczynku…wiele czynników przykłada się do rozwoju tej podstępnej choroby. Podstępnej, bo nierzadko mylonej z chwilową chandrą czy też jesiennym przesileniem.


Ból głowy naturalne metody, leczenie, domowe sposoby, z boku, z tyłu z lewj czy prawej, załatw go.

Może mieć bardzo różne podłoża. Napięciowe, migrenowe, klasterowe…specjaliści naliczyli aż 300 jego rodzajów. Bóle głowy potrafią bardzo skutecznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Czy jednak trzeba przy ich pojawieniu się od razu sięgać po tabletkę przeciwbólową? Zdecydowanie nie! Matka Natura podsuwa nam bowiem mnóstwo skutecznych narzędzi do walki z tą uporczywą dolegliwością!