Jak naturalnymi i domowymi sposobami obniżyć ciśnienie tętnicze

opublikowano 16.10.2019 23:35:47 z w dziale Zdrowie

Jak naturalnymi i domowymi sposobami obniżyć ciśnienie tętnicze
Wysoki mężczyzna – ok. Wysokie zarobki – jak najbardziej. Wysoki poziom życia – oczywiście. Jednak wysokiego ciśnienia nikt z nas nie chce mieć. Niestety na nadciśnienie cierpi wiele osób. Stres, nieodpowiednia dieta, brak odpowiedniej ilości snu oraz choroby towarzyszące…stąd się to bierze.

 Wszyscy ci, którzy martwią się zbyt wysokimi wskazaniami ciśnieniomierza, muszą wiedzieć, że istnieją naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia krwi. I naprawdę działają!

By ciśnienie było niższe!

Połączenie przyjemnego z pożytecznym – tak z pewnością określić możemy tę metodę. Okazuje się, że regularne spożywanie czekolady (tej ciemnej, z przynajmniej 70% zawartości kakao) bardzo pozytywnie wpływa na obniżenie ciśnienia krwi, zapobiegając zarazem miażdżycy. Jedzmy więc na zdrowie i bez wyrzutów sumienia!

Sprzymierzeńcem w walce o osiągnięcie prawidłowego ciśnienie krwi stanie się też czosnek. Ci, którzy lubią dodawać go do potraw, mogą być szczerze usatysfakcjonowani. Wzbogaci smak dań i jednocześnie zapobiegnie powstawaniu zakrzepów i zaleganiu cholesterolu w tętnicach.

Doceńmy także zioła, które staną się świetnym orężem w walce z nadciśnieniem. Chociażby niedoceniana przez szereg lat, a ostatnio coraz bardziej popularna ruta. Świetnie uspokaja, działa zbawiennie na elastyczność naczyń krwionośnych, obniżając nieco ciśnienie krwi. Nic zatem dziwnego, że stała się elementem składowym wielu ziołowych mieszanek.

Stres, jak powszechnie wiadomo, nie sprzyja obniżeniu ciśnienia krwi. Aby się go pozbyć, warto wypić herbatę z szyszek chmielu albo melisy. Zadziałają uspokajająco, tym samym likwidując nadpobudliwość.

Zmiany w codziennym życiu

Wprowadzenie pozytywnych zmian do życia także przyczyni się do obniżenia ciśnienia. O czym mowa? Regularne spacery zdrowy sen, pływanie, gimnastyka, medytacja – nie potrzeba wiele, by osiągnąć imponujące rezultaty!

 

Naturalne sposoby obniżenia poziomu cholesterolu – czy je znasz?

Kiedy jest zbyt wysoki, może nam poważnie zaszkodzić. To niestety prosta droga do zawału serca, udaru mózgu i choroby wieńcowej. Sprawca całego zamieszana to nieodpowiedni poziom cholesterolu. Czy można z nim walczyć? Można – w dodatku naturalnymi sposobami!

Obniżamy poziom cholesterolu

Aby jednak wyjaśnić pewną kwestią, musimy odkreślić, że istnieje „dobry” i „zły” cholesterol. Poziom pierwszego warto utrzymywać na wysokim poziomie, drugi zaś eliminować. Czymże w ogóle ten cholesterol jest? To substancja z grupy steroli, dzięki której nasz organizm może prawidłowo funkcjonować.

Kiedy jednak cholesterolu w tym złym wydaniu jest zbyt wiele, grożą nam poważne konsekwencje. W przypadku jego podwyższonego poziomu należy wytoczyć mu bezwzględną walkę. Na czym będzie polegało wdrożenie planu naprawczego?

Naturalnym i sprawdzonym sposobem jest stosowanie oliwy z oliwek. Pamiętajmy jednak, aby jej nie podgrzewać, bowiem wtedy straci swoje prozdrowotne właściwości. Dodawana do sałatek czy innego typu dań zdziałać może cuda!

Woda owsiana - być może nie brzmi to najlepiej, ale działa niezawodnie. Wystarczy zmieszać szklankę płatków owsianych z dziesięcioma szklankami wody i łyżeczka cynamonu. Całość miksujemy, odcedzamy i wypijamy tak powstały napój. To prawdziwe bogactwo błonnika!

Ten składnik znajdziemy również w dużej ilości w kapuście. Z niej również stworzyć możemy miksturę, która powinna być wypijana regularnie, aby poziom „złego” cholesterolu stał się niższy, my zaś zdrowsi.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w orzechach również podziałają zbawiennie. Warto więc wprowadzić do swojej diety orzechy włoskie czy laskowe. Migdały również się sprawdzą. Kilka sztuk dziennie w zupełności wystarczy (wszak nie możemy zapominać o ich kaloryczności).

Warto wykorzystać naturalne metody!

Matka Natura dała nam także możliwość naturalnego obniżenia poziomu cholesterolu dzięki czosnkowi, cebuli i szczypiorkowi. Stosujmy je zatem w diecie z regularnością, by szybko zauważyć pozytywne tego efekty.

Wydawać by się mogło, że jelita niewiele mają wspólnego z tym, jak wygląda poziom cholesterolu w naszym organizmie. Prawda jest jednak inna, ta zależność istnieje. Karmmy je zatem tym, co najlepsze…czyli kiszonkami!

Ruch – on także nie jest bez znaczenia. Dostosowany do indywidualnych możliwości i kondycji, niekoniecznie bardzo intensywny. można zacząć choćby od spacerów z kijkami czy też jogi. Warto odkurzyć rower i wyruszyć nim na przejażdżkę. Ruch sprawi, że poziom dobrego cholesterolu podniesie się, zaś tego złego będzie mniejszy.

Nie wahajmy się sięgnąć po to, co proste, naturalne i sprawdzone. Efekty pojawią się szybko!Zdjęcie do zrtykułu : / Pixabay.com

Polecamy również :

Jak naturalnymi i domowymi sposobami obniżyć ciśnienie tętnicze

Wysoki mężczyzna – ok. Wysokie zarobki – jak najbardziej. Wysoki poziom życia – oczywiście. Jednak wysokiego ciśnienia nikt z nas nie chce mieć. Niestety na nadciśnienie cierpi wiele osób. Stres, nieodpowiednia dieta, brak odpowiedniej ilości snu oraz choroby towarzyszące…stąd się to bierze.


Ból głowy naturalne metody, leczenie, domowe sposoby, z boku, z tyłu z lewj czy prawej, załatw go.

Może mieć bardzo różne podłoża. Napięciowe, migrenowe, klasterowe…specjaliści naliczyli aż 300 jego rodzajów. Bóle głowy potrafią bardzo skutecznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Czy jednak trzeba przy ich pojawieniu się od razu sięgać po tabletkę przeciwbólową? Zdecydowanie nie! Matka Natura podsuwa nam bowiem mnóstwo skutecznych narzędzi do walki z tą uporczywą dolegliwością!


Biegunka, co robić, podać, jeść, naturalne i domowe sposoby

Skutecznie potrafi uprzykrzyć nam życie. Sprawia, że spędzamy wiele czasu w toalecie, a przecież moglibyśmy robić coś zupełnie innego. Krępująca, obniżająca standard codziennego funkcjonowania. Biegunka…oto sprawczyni całego zamieszania


Naturalna antykoncepcja domowe sposoby i metody po, jakie wybrać.

Metod antykoncepcji jest wiele. Jedne są mniej, inne bardziej skuteczne. Te odchodzące dalece od świata Natury mają to do siebie, że bardzo często niosą z sobą poważne skutki uboczne. A może by tak powrót tego, co sprawdzone, skuteczne oraz, nazwijmy to, nieprzekombinowane?