Domowe i naturalne sposoby na pasożyty ludzkie w organiźmie u dzieci i dorosłych

opublikowano 17.10.2019 13:11:12 z w dziale Zdrowie

Domowe i naturalne sposoby na pasożyty ludzkie w organiźmie u dzieci i dorosłych
Wydawać by się mogło, że pasożyty to problem, z którym ludzkość już dawno sobie poradziła. Niestety to tylko pobożne życzenia. Okazuje się, że w ludzkim organizmie może i dziś, w dwudziestym pierwszym wieku, zagnieździć się któryś z trzystu gatunków pasożytów.

 Nierzadko staja się one odporne na standardowe leczenie. Czy jednak to oznacza, że jesteśmy na nie skazani? Nie, na szczęście istnieją naturalne metody, dzięki którym może po tych niepożądanych dla nas osobnikach pozostać już tylko wspomnienie.

Natura działa niezawodnie!

Okazuje się, że najlepiej z owym problemem radzą sobie (niedoceniane przez wiele lat, na szczęście ostatnio coraz bardziej popularne) ziołowe mieszanki. Na przykład kiedy chcemy pozbyć się tasiemca (siejącego w naszym organizmie niemałe spustoszenie), zmieszajmy w równych proporcjach rumianek, piołun i wrotycz. Regularne spożywanie takiej mieszanki kilka razy dziennie przez 5 dni powinno pomóc!

Napar z krwawnika, dziurawca, kminku, borówki czarnej, bylicy pospolitej, szałwii, rumianku oraz szyszek chmielowych to znakomite remedium na glistę ludzką. Mieszanka wypijana dwa razy dziennie potrafi przynieść nadspodziewanie dobre efekty!

Jednak nie tylko zioła służą nam jako lekarstwa na pasożyty, które czają się w naszym organizmie. Ziemia okrzemkowa powinna stale gościć w naszych koktajlach czy napojach. Wyglądem przypomina ona mąkę, pozwala nam pozbyć się niechcianych towarzyszy z naszego organizmu. Warto zaopatrzyć się w paczkę tego specyfiku, gdy problem pasożytów dotyczy i nas.

Czosnek znany jest ze swoich właściwości nie od dzisiaj. Dzięki niemu pozbycie się pasożytów jelitowych nie będzie niczym trudnym. Stwórzmy wiec miksturę składająca się z dziesięciu główek czosnku oraz ćwierć litra wody (zwanej też sokiem) z kiszonych ogórków. Pita regularnie przyniesie pomoc zaskakująco szybko!

By pożegnać się z pasożytami i znów cieszyć się życiem!

Przebywanie w naszych ciałach pasożytów ma dla nas fatalne wręcz skutki. Apatia, anemia, brak sił, problemy trawienne i mnóstwo innych – to nie brzmi wesoło. Jeśli zatem zmagamy się z ową kłopotliwą i utrudniającą życie dolegliwością, doceńmy pestki dyni. Świetnie działają w przypadku glisty ludzkiej czy owsików (a to częsta dziecięca przypadłość), radzą sobie też z tasiemcem. Dzieje się tak dlatego, że zawierają kukurbitacynę. Należy najpierw je rozdrobnić, potem zaś zmieszać z olejem słonecznikowym. Dwie godziny po spożyciu mieszanki należy zażyć łyżkę oliwy z oliwek.

Cebula zmieszana z mlekiem też powinna pomóc. Jak ją przygotować? To nic trudnego! Główkę cebuli wystarczy w mleku należy ugotować, potem napar ten wypić, gdy wystygnie. Może nie jest to mistrzostwo smaku, jednak z obecnością pasożytów w ludzkim organizmie radzi sobie bez zarzutu.

Lebiodkę pospolitą powinien znać każdy, kto mierzy się w nierównej do tej pory walce z pewnymi podtypami grzybów candida. Działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie, antybakteryjnie oraz przeciwpasożytniczo.

Mieszanka siemienia lnianego i goździków określana jest jako świetny sposób na walkę z pasożytami. Warto spożywać ją o poranku na czczo, mieszając uprzednio z letnią wodą czy jogurtem naturalnym.

Coraz bardziej ostatnio popularna (i słusznie) kurkuma nadaje się świetnie jako środek przeciwpasożytniczy. Można dodawać tę przyprawę do potraw, a także pić wodę z jej dodatkiem. Warto stosować ją także profilaktycznie, bo w bardzo ciekawy sposób wpływa na smak dań!

Walka z pasożytami nie musi być przegrana już na starcie. Naturalnymi sposobami można tych niechcianych towarzyszy skutecznie wyeliminować ze swojego organizmu. Najlepsze rezultaty uda się na pewno uzyskać wtedy, kiedy połączy się kilka sposobów, o których wspominaliśmy. I można już raz na zawsze żegnać się z pasożytami!Zdjęcie do zrtykułu : / Pixabay.com

Polecamy również :

Biegunka, co robić, podać, jeść, naturalne i domowe sposoby

Skutecznie potrafi uprzykrzyć nam życie. Sprawia, że spędzamy wiele czasu w toalecie, a przecież moglibyśmy robić coś zupełnie innego. Krępująca, obniżająca standard codziennego funkcjonowania. Biegunka…oto sprawczyni całego zamieszania


Domowe i naturalne sposoby na pasożyty ludzkie w organiźmie u dzieci i dorosłych

Wydawać by się mogło, że pasożyty to problem, z którym ludzkość już dawno sobie poradziła. Niestety to tylko pobożne życzenia. Okazuje się, że w ludzkim organizmie może i dziś, w dwudziestym pierwszym wieku, zagnieździć się któryś z trzystu gatunków pasożytów.


Naturalne i domowe sposoby walki z łupieżem, nie wiesz jak się go pozbyć, przeczytaj.

Przypadłość bardzo wstydliwa, pojawiająca się znienacka na skutek znacznego przesuszenia skóry głowy albo działania grzybów. Z białymi płatkami osypującymi się na ramiona, świądem i zaczerwienieniem wiele osób miało okazję się w swoim życiu zaznajomić.


Afty na podniebieniu, języku, ustach w gardle, jak się pozbyć, usunąć ból, naturalne i domowe sposoby.

Afty? Pożegnaj je dzięki naturalnym sposobom! Te małe owrzodzenia pojawiające się wewnątrz jamy ustnej potrafią skutecznie uprzykrzyć życie dzieci i dorosłych. Choć ich rozmiary są niewielkie, uporczywość, z jakimi się pojawiają oraz nieprzyjemne objawy wiążące się z nimi to już spory problem. Czasami występują pojedynczo, innym razem w skupiskach. Jedno jest pewne – można bardzo skutecznie pozbyć się ich dzięki naturalnym metodom!