Domowe i naturalne sposoby na hemoroidy, jakie są najlepsze na zewnętrzne ? Opinie z forum

opublikowano 09.08.2019 12:52:23 z w dziale Zdrowie

Domowe i naturalne sposoby na hemoroidy, jakie są najlepsze na zewnętrzne ? Opinie z forum
Dolegliwość ta jest bardzo uciążliwa, uniemożliwiająca niekiedy normalne funkcjonowanie organizmu. Ból, krwawienie, dyskomfort to tylko niektóre z nieprzyjemności, z jakimi musimy się borykać na co dzień, kiedy cierpimy na hemoroidy, czyli innymi słowy żylaki odbytu. Wielu pacjentów załamuje ręce, czekając wyłącznie na interwencję chirurgiczną.

Czy słusznie? Nie! Nie zapominajmy o tym, jak bardzo pomocne mogą okazać się metody naturalne, znane ludzkości od wielu wieków! Okazuje się, że proste metody są w stanie złagodzić przykre dolegliwości, a niekiedy nawet cofnąć je całkowicie (gdy tylko zastosujemy je na odpowiednio wczesnym etapie). Co wspólnego z żylakami odbytu mają: czosnek, ziemniak albo ziołowe mieszanki?

Naturalne czopki o działaniu wspomagającym

Z niezwykle prostych i powszechnie dostępnych składników stworzyć możemy czopki, które dzięki swojemu łagodzącemu i przeciwzapalnemu działaniu przyniosą nam ulgę. Mowa między innymi o czosnku (który wykorzystać można w przypadku licznych dolegliwości, nie tylko tych związanych z hemoroidami). Jeden obrany ząbek zaaplikowany doodbytniczo pomoże nam dzięki zawartości alliny, natomiast czopek stworzony z ziemniaka (wystarczy surowe warzywo wyciąć w odpowiedni kształt wielkości małego palca i zastosować na całą noc) skutecznie ukoi ból.

Skuteczne nasiadówki

Powszechnie stosowanym (z wielkimi sukcesami) sposobem na złagodzenia dokuczliwych objawów są nasiadówki. Wystarczy przeprowadzać je raz dziennie (znajdźmy na to kwadrans, a na pewno poczujemy ulgę). Kora dębu lub kasztanowca dodana do wody sprawi, że proces gojenia się żylaków będzie szybszy, zaś przepływ krwi w okolicach odbytu dzięki rozszerzeniu się naczyń krwionośnych znacznie się poprawi.

Przemywanie i smarowanie okolic odbytu

Matka Natura dała nam znakomite zioła słynące z łagodzenia bólu oraz możliwości dezynfekowania miejsc dotkniętych przykrą dolegliwością. Mowa o rumianku i nagietku. Chusteczka namoczona w naparze z tych roślin posłuży do przemywania okolic odbytu. Warto robić to (w miarę możliwości) nawet kilka razy dziennie.

Miód okazuje się być nieodzownym składnikiem, dzięki któremu zmniejszymy dyskomfort i ból związany z występowaniem hemoroidów. Przecierajmy nim okolice odbytu, a poczujemy dużą ulgę.

Niebagatelne znaczenie diety

Jeśli borykamy się z problemem hemoroidów, nie zapominajmy o stosowaniu odpowiedniej diety. Odpowiednia, to znaczy jaka? Przede wszystkim z pokaźną ilością błonnika, dzięki któremu procesy trawienne będą odbywały się bez zarzutu. Jednocześnie wykluczająca używki, czekoladę, potrawy słynące z powodowania zaparć. Do tego picie dużych ilości wody. Oczywiście mówimy tutaj o zmianach na stałe, nie czasowych modyfikacjach sposoby odżywiania. Ruch także jest nieodzowny.

Pamiętajmy o tym, iż hemoroidy wcale nie muszą rządzić naszym życiem, to my możemy (dzięki naturalnym metodom) rządzić nimi, by już wkrótce poczuć się znakomicie!Zdjęcie do zrtykułu : Pixabay.com

Polecamy również :

Domowe i naturalne sposoby na pasożyty ludzkie w organiźmie u dzieci i dorosłych

Wydawać by się mogło, że pasożyty to problem, z którym ludzkość już dawno sobie poradziła. Niestety to tylko pobożne życzenia. Okazuje się, że w ludzkim organizmie może i dziś, w dwudziestym pierwszym wieku, zagnieździć się któryś z trzystu gatunków pasożytów.


Jak naturalnymi i domowymi sposobami obniżyć ciśnienie tętnicze

Wysoki mężczyzna – ok. Wysokie zarobki – jak najbardziej. Wysoki poziom życia – oczywiście. Jednak wysokiego ciśnienia nikt z nas nie chce mieć. Niestety na nadciśnienie cierpi wiele osób. Stres, nieodpowiednia dieta, brak odpowiedniej ilości snu oraz choroby towarzyszące…stąd się to bierze.


Biegunka, co robić, podać, jeść, naturalne i domowe sposoby

Skutecznie potrafi uprzykrzyć nam życie. Sprawia, że spędzamy wiele czasu w toalecie, a przecież moglibyśmy robić coś zupełnie innego. Krępująca, obniżająca standard codziennego funkcjonowania. Biegunka…oto sprawczyni całego zamieszania


Ból głowy naturalne metody, leczenie, domowe sposoby, z boku, z tyłu z lewj czy prawej, załatw go.

Może mieć bardzo różne podłoża. Napięciowe, migrenowe, klasterowe…specjaliści naliczyli aż 300 jego rodzajów. Bóle głowy potrafią bardzo skutecznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Czy jednak trzeba przy ich pojawieniu się od razu sięgać po tabletkę przeciwbólową? Zdecydowanie nie! Matka Natura podsuwa nam bowiem mnóstwo skutecznych narzędzi do walki z tą uporczywą dolegliwością!