Domowe i naturalne sposoby na białe zęby / wybielanie

opublikowano 16.10.2019 23:23:18 z w dziale Zdrowie

Domowe i naturalne sposoby na białe zęby / wybielanie
Piękne niczym z reklamy, olśniewająco białe, czyste i lśniące – białe zęby to marzenie niejednej osoby. Czasami marzenie niedoścignione nawet po stosowaniu drogich, skomplikowanych kuracji czy specjalistycznych past. Może warto zatem dać swojemu uśmiechowi jeszcze jedną szansę, powracając tym samym do świata Matki Natury? Okazuje się, że daje nam ona szereg środków, dzięki którym kolor naszych zębów wreszcie nas usatysfakcjonuje!

Biel, o jakiej marzysz!

W medycynie hinduskiej już od wieków stosowano ten genialny w swojej prostocie sposób. Ssanie oleju (wykorzystuje się w tym celu głównie naturalny, nierafinowany olej kokosowy, lniany albo sezamowy) świetnie czyści przestrzenie międzyzębowe, wykazując też działanie delikatnie wybielające. Pamiętajmy, że na efekty musimy nieco poczekać (nie od razu Kraków zbudowano), ale zyskamy pewność, że nasze zęby stały się bardziej białe w naturalny, w pełni bezpieczny sposób.

Kosztuje grosze, można ją znaleźć w niemal każdym domu. Nie wszyscy wiedzą jednak, że to dzięki niej ich uśmiechy mogą stać się wręcz hollywoodzkie. Soda, bo o niej tu mowa, fantastyczne sprawdza się w walce z zażółceniami na powierzchni zębów. Można zmieszać ją z pastą lub zastosować samodzielnie.

Wybielające właściwości poczciwej cytryny stosowanej na dłonie znane są powszechnie. Czas, aby zastosować ten owoc także po to, by zyskać bielszy uśmiech. Wystarczy tylko wycisnąć z niego sok i zaaplikować go na zęby. Regularne stosowanie przynieść może rewelacyjne efekty!

Wielbiciele naturalnych metod dbania o siebie doceniają także rolę soli morskiej. Ze względu na to, że posiada delikatne możliwości ścierające, pozwoli nam na pozbyciu się z zębów osadu, który powstał w wyniku częstego picia kawy i herbaty. Uśmiech będzie wyglądał spektakularnie!

Wykorzystaj to, co naturalne!

Czerń w służbie bieli? Tak, jak najbardziej! Okazuje się bowiem, że czarny węgiel aktywny wpływa pozytywnie na rozjaśnienie zębów. Niektórzy dodają go do pasty, inni zaś preferują jego połączenie z olejem kokosowym (o którym pisaliśmy powyżej). Taka papka stosowana raz w tygodniu powinna na dobre zmienić wygląd zębów…na lepszy oczywiście!

Pyszne, słodkie, zdrowe owoce, które uwielbiamy – one też okażą się nieodzowne w walce o białe uzębienie. Banany, bo one są bohaterami tej opowieści (a konkretniej wewnętrzna część ich skórki) to remedium na nieestetyczne zażółcenia i kamień nazębny.

Sporo mówi się też o truskawkach w kontekście wybielania zębów. Dlaczego? Zawierają one bowiem kwasy owocowe (zwłaszcza kwas jabłkowy) słynące z subtelnego, lecz skutecznego niwelowania przebarwień.

Regularność to podstawa

Metody podsuwane nam niejako przez Matkę Naturę (wystarczy bowiem tylko po nie sięgnąć) nie słyną ze spektakularnie szybkich efektów. Potrzeba regularności, aby zęby stały się bielsze. Jednak ważne jest, że są one trwałe i osiągnięte prostymi i tanimi domowymi sposobami. Nic, tylko korzystać!Zdjęcie do zrtykułu : / Pixabay.com

Polecamy również :

Depresja objawy, przyczyny, rodzaje, jak leczyć samemu domowymi i naturalnymi sposobami

Depresja to niestety znak naszych czasów. Życie w coraz szybszym tempie, stres, przetworzona żywność, brak możliwości odpoczynku…wiele czynników przykłada się do rozwoju tej podstępnej choroby. Podstępnej, bo nierzadko mylonej z chwilową chandrą czy też jesiennym przesileniem.


Naturalna antykoncepcja domowe sposoby i metody po, jakie wybrać.

Metod antykoncepcji jest wiele. Jedne są mniej, inne bardziej skuteczne. Te odchodzące dalece od świata Natury mają to do siebie, że bardzo często niosą z sobą poważne skutki uboczne. A może by tak powrót tego, co sprawdzone, skuteczne oraz, nazwijmy to, nieprzekombinowane?


Domowe i naturalne sposoby na pasożyty ludzkie w organiźmie u dzieci i dorosłych

Wydawać by się mogło, że pasożyty to problem, z którym ludzkość już dawno sobie poradziła. Niestety to tylko pobożne życzenia. Okazuje się, że w ludzkim organizmie może i dziś, w dwudziestym pierwszym wieku, zagnieździć się któryś z trzystu gatunków pasożytów.


Domowe i naturalne sposoby na hemoroidy, jakie są najlepsze na zewnętrzne ? Opinie z forum

Dolegliwość ta jest bardzo uciążliwa, uniemożliwiająca niekiedy normalne funkcjonowanie organizmu. Ból, krwawienie, dyskomfort to tylko niektóre z nieprzyjemności, z jakimi musimy się borykać na co dzień, kiedy cierpimy na hemoroidy, czyli innymi słowy żylaki odbytu. Wielu pacjentów załamuje ręce, czekając wyłącznie na interwencję chirurgiczną.