Biegunka, co robić, podać, jeść, naturalne i domowe sposoby

opublikowano 26.09.2019 00:15:14 z w dziale Zdrowie

Biegunka, co robić, podać, jeść, naturalne i domowe sposoby
Skutecznie potrafi uprzykrzyć nam życie. Sprawia, że spędzamy wiele czasu w toalecie, a przecież moglibyśmy robić coś zupełnie innego. Krępująca, obniżająca standard codziennego funkcjonowania. Biegunka…oto sprawczyni całego zamieszania

Znamy środki farmakologiczne, które są stosowane w przypadku jej występowania, ale czy naprawdę musimy po nie sięgać? Nie musimy, jeśli poznamy naturalne, sprawdzone, domowe sposoby na uporanie się z tym problemem!

Wykorzystaj dary Natury…na zdrowie!

Jeśli biegunka nie trwa długo, warto sięgnąć po czekoladę (łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym). Ma ona w swoim składzie kakao, które słynie z właściwości zapierających. Jedzmy ją zatem z przyjemnością. Pszenne pieczywo będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od tego razowego czy z pełnego ziarna, nie zawiera bowiem zbyt wiele błonnika, który w przypadku trwania tego stanu nie jest pożądanym składnikiem pokarmowym. Przyspieszone ruchy naszych jelit spowolni na pewno spożywanie suszonych jagód, zawierają one bowiem garbniki. Sok z aronii zadziała podobnie.

Warto ugotować sobie ryż i spożywać go bez dodatków. Ta metoda wykorzystywana była powszechnie przez nasze matki i babki. A czym go popić? Mocna, niesłodzona herbata to świetny pomysł. W jej składzie znajdziemy alkaloidy purynowe, które słyną ze skutecznego hamowania biegunki i dolegliwości z nią związanych.

Sięgnij po zioła!

W ziołolecznictwie także nie brak sposobów na to, by pożegnać skutecznie biegunkę i powrócić do normalności. Rozsmakujmy się w czasie rwania dolegliwości w naparze z rumianku, piołunu (mimo jego uciążliwej nieco goryczy), koniczyny polnej czy korzenia lukrecji. Pierwiosnek lekarski również sprawdzi się z wielkim powodzeniem.

Ulgę po ustąpieniu dokuczliwych objawów docenimy z pewnością wtedy, kiedy połączymy z sobą kilka naturalnych metod. Tanie, powszechnie dostępne składniki pomogą nam znów dobrze się poczuć!Zdjęcie do zrtykułu : / Pixabay.com

Polecamy również :

Afty na podniebieniu, języku, ustach w gardle, jak się pozbyć, usunąć ból, naturalne i domowe sposoby.

Afty? Pożegnaj je dzięki naturalnym sposobom! Te małe owrzodzenia pojawiające się wewnątrz jamy ustnej potrafią skutecznie uprzykrzyć życie dzieci i dorosłych. Choć ich rozmiary są niewielkie, uporczywość, z jakimi się pojawiają oraz nieprzyjemne objawy wiążące się z nimi to już spory problem. Czasami występują pojedynczo, innym razem w skupiskach. Jedno jest pewne – można bardzo skutecznie pozbyć się ich dzięki naturalnym metodom!


Domowe i naturalne sposoby na pasożyty ludzkie w organiźmie u dzieci i dorosłych

Wydawać by się mogło, że pasożyty to problem, z którym ludzkość już dawno sobie poradziła. Niestety to tylko pobożne życzenia. Okazuje się, że w ludzkim organizmie może i dziś, w dwudziestym pierwszym wieku, zagnieździć się któryś z trzystu gatunków pasożytów.


Naturalna antykoncepcja domowe sposoby i metody po, jakie wybrać.

Metod antykoncepcji jest wiele. Jedne są mniej, inne bardziej skuteczne. Te odchodzące dalece od świata Natury mają to do siebie, że bardzo często niosą z sobą poważne skutki uboczne. A może by tak powrót tego, co sprawdzone, skuteczne oraz, nazwijmy to, nieprzekombinowane?


Domowe i naturalne sposoby na hemoroidy, jakie są najlepsze na zewnętrzne ? Opinie z forum

Dolegliwość ta jest bardzo uciążliwa, uniemożliwiająca niekiedy normalne funkcjonowanie organizmu. Ból, krwawienie, dyskomfort to tylko niektóre z nieprzyjemności, z jakimi musimy się borykać na co dzień, kiedy cierpimy na hemoroidy, czyli innymi słowy żylaki odbytu. Wielu pacjentów załamuje ręce, czekając wyłącznie na interwencję chirurgiczną.