Biegunka, co robić, podać, jeść, naturalne i domowe sposoby

opublikowano 26.09.2019 00:15:14 z w dziale Zdrowie

Biegunka, co robić, podać, jeść, naturalne i domowe sposoby
Skutecznie potrafi uprzykrzyć nam życie. Sprawia, że spędzamy wiele czasu w toalecie, a przecież moglibyśmy robić coś zupełnie innego. Krępująca, obniżająca standard codziennego funkcjonowania. Biegunka…oto sprawczyni całego zamieszania

Znamy środki farmakologiczne, które są stosowane w przypadku jej występowania, ale czy naprawdę musimy po nie sięgać? Nie musimy, jeśli poznamy naturalne, sprawdzone, domowe sposoby na uporanie się z tym problemem!

Wykorzystaj dary Natury…na zdrowie!

Jeśli biegunka nie trwa długo, warto sięgnąć po czekoladę (łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym). Ma ona w swoim składzie kakao, które słynie z właściwości zapierających. Jedzmy ją zatem z przyjemnością. Pszenne pieczywo będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od tego razowego czy z pełnego ziarna, nie zawiera bowiem zbyt wiele błonnika, który w przypadku trwania tego stanu nie jest pożądanym składnikiem pokarmowym. Przyspieszone ruchy naszych jelit spowolni na pewno spożywanie suszonych jagód, zawierają one bowiem garbniki. Sok z aronii zadziała podobnie.

Warto ugotować sobie ryż i spożywać go bez dodatków. Ta metoda wykorzystywana była powszechnie przez nasze matki i babki. A czym go popić? Mocna, niesłodzona herbata to świetny pomysł. W jej składzie znajdziemy alkaloidy purynowe, które słyną ze skutecznego hamowania biegunki i dolegliwości z nią związanych.

Sięgnij po zioła!

W ziołolecznictwie także nie brak sposobów na to, by pożegnać skutecznie biegunkę i powrócić do normalności. Rozsmakujmy się w czasie rwania dolegliwości w naparze z rumianku, piołunu (mimo jego uciążliwej nieco goryczy), koniczyny polnej czy korzenia lukrecji. Pierwiosnek lekarski również sprawdzi się z wielkim powodzeniem.

Ulgę po ustąpieniu dokuczliwych objawów docenimy z pewnością wtedy, kiedy połączymy z sobą kilka naturalnych metod. Tanie, powszechnie dostępne składniki pomogą nam znów dobrze się poczuć!Zdjęcie do zrtykułu : / Pixabay.com

Polecamy również :

Afty na podniebieniu, języku, ustach w gardle, jak się pozbyć, usunąć ból, naturalne i domowe sposoby.

Afty? Pożegnaj je dzięki naturalnym sposobom! Te małe owrzodzenia pojawiające się wewnątrz jamy ustnej potrafią skutecznie uprzykrzyć życie dzieci i dorosłych. Choć ich rozmiary są niewielkie, uporczywość, z jakimi się pojawiają oraz nieprzyjemne objawy wiążące się z nimi to już spory problem. Czasami występują pojedynczo, innym razem w skupiskach. Jedno jest pewne – można bardzo skutecznie pozbyć się ich dzięki naturalnym metodom!


Naturalne i domowe sposoby walki z łupieżem, nie wiesz jak się go pozbyć, przeczytaj.

Przypadłość bardzo wstydliwa, pojawiająca się znienacka na skutek znacznego przesuszenia skóry głowy albo działania grzybów. Z białymi płatkami osypującymi się na ramiona, świądem i zaczerwienieniem wiele osób miało okazję się w swoim życiu zaznajomić.


Ból głowy naturalne metody, leczenie, domowe sposoby, z boku, z tyłu z lewj czy prawej, załatw go.

Może mieć bardzo różne podłoża. Napięciowe, migrenowe, klasterowe…specjaliści naliczyli aż 300 jego rodzajów. Bóle głowy potrafią bardzo skutecznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Czy jednak trzeba przy ich pojawieniu się od razu sięgać po tabletkę przeciwbólową? Zdecydowanie nie! Matka Natura podsuwa nam bowiem mnóstwo skutecznych narzędzi do walki z tą uporczywą dolegliwością!


Domowe i naturalne sposoby na białe zęby / wybielanie

Piękne niczym z reklamy, olśniewająco białe, czyste i lśniące – białe zęby to marzenie niejednej osoby. Czasami marzenie niedoścignione nawet po stosowaniu drogich, skomplikowanych kuracji czy specjalistycznych past. Może warto zatem dać swojemu uśmiechowi jeszcze jedną szansę, powracając tym samym do świata Matki Natury? Okazuje się, że daje nam ona szereg środków, dzięki którym kolor naszych zębów wreszcie nas usatysfakcjonuje!