Biegunka, co robić, podać, jeść, naturalne i domowe sposoby

opublikowano 26.09.2019 00:15:14 z w dziale Zdrowie

Biegunka, co robić, podać, jeść, naturalne i domowe sposoby
Skutecznie potrafi uprzykrzyć nam życie. Sprawia, że spędzamy wiele czasu w toalecie, a przecież moglibyśmy robić coś zupełnie innego. Krępująca, obniżająca standard codziennego funkcjonowania. Biegunka…oto sprawczyni całego zamieszania

Znamy środki farmakologiczne, które są stosowane w przypadku jej występowania, ale czy naprawdę musimy po nie sięgać? Nie musimy, jeśli poznamy naturalne, sprawdzone, domowe sposoby na uporanie się z tym problemem!

Wykorzystaj dary Natury…na zdrowie!

Jeśli biegunka nie trwa długo, warto sięgnąć po czekoladę (łącząc w ten sposób przyjemne z pożytecznym). Ma ona w swoim składzie kakao, które słynie z właściwości zapierających. Jedzmy ją zatem z przyjemnością. Pszenne pieczywo będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od tego razowego czy z pełnego ziarna, nie zawiera bowiem zbyt wiele błonnika, który w przypadku trwania tego stanu nie jest pożądanym składnikiem pokarmowym. Przyspieszone ruchy naszych jelit spowolni na pewno spożywanie suszonych jagód, zawierają one bowiem garbniki. Sok z aronii zadziała podobnie.

Warto ugotować sobie ryż i spożywać go bez dodatków. Ta metoda wykorzystywana była powszechnie przez nasze matki i babki. A czym go popić? Mocna, niesłodzona herbata to świetny pomysł. W jej składzie znajdziemy alkaloidy purynowe, które słyną ze skutecznego hamowania biegunki i dolegliwości z nią związanych.

Sięgnij po zioła!

W ziołolecznictwie także nie brak sposobów na to, by pożegnać skutecznie biegunkę i powrócić do normalności. Rozsmakujmy się w czasie rwania dolegliwości w naparze z rumianku, piołunu (mimo jego uciążliwej nieco goryczy), koniczyny polnej czy korzenia lukrecji. Pierwiosnek lekarski również sprawdzi się z wielkim powodzeniem.

Ulgę po ustąpieniu dokuczliwych objawów docenimy z pewnością wtedy, kiedy połączymy z sobą kilka naturalnych metod. Tanie, powszechnie dostępne składniki pomogą nam znów dobrze się poczuć!Zdjęcie do zrtykułu : / Pixabay.com

Polecamy również :

Biegunka, co robić, podać, jeść, naturalne i domowe sposoby

Skutecznie potrafi uprzykrzyć nam życie. Sprawia, że spędzamy wiele czasu w toalecie, a przecież moglibyśmy robić coś zupełnie innego. Krępująca, obniżająca standard codziennego funkcjonowania. Biegunka…oto sprawczyni całego zamieszania


Afty na podniebieniu, języku, ustach w gardle, jak się pozbyć, usunąć ból, naturalne i domowe sposoby.

Afty? Pożegnaj je dzięki naturalnym sposobom! Te małe owrzodzenia pojawiające się wewnątrz jamy ustnej potrafią skutecznie uprzykrzyć życie dzieci i dorosłych. Choć ich rozmiary są niewielkie, uporczywość, z jakimi się pojawiają oraz nieprzyjemne objawy wiążące się z nimi to już spory problem. Czasami występują pojedynczo, innym razem w skupiskach. Jedno jest pewne – można bardzo skutecznie pozbyć się ich dzięki naturalnym metodom!


Depresja objawy, przyczyny, rodzaje, jak leczyć samemu domowymi i naturalnymi sposobami

Depresja to niestety znak naszych czasów. Życie w coraz szybszym tempie, stres, przetworzona żywność, brak możliwości odpoczynku…wiele czynników przykłada się do rozwoju tej podstępnej choroby. Podstępnej, bo nierzadko mylonej z chwilową chandrą czy też jesiennym przesileniem.


Naturalna antykoncepcja domowe sposoby i metody po, jakie wybrać.

Metod antykoncepcji jest wiele. Jedne są mniej, inne bardziej skuteczne. Te odchodzące dalece od świata Natury mają to do siebie, że bardzo często niosą z sobą poważne skutki uboczne. A może by tak powrót tego, co sprawdzone, skuteczne oraz, nazwijmy to, nieprzekombinowane?


Ból głowy naturalne metody, leczenie, domowe sposoby, z boku, z tyłu z lewj czy prawej, załatw go.

Może mieć bardzo różne podłoża. Napięciowe, migrenowe, klasterowe…specjaliści naliczyli aż 300 jego rodzajów. Bóle głowy potrafią bardzo skutecznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Czy jednak trzeba przy ich pojawieniu się od razu sięgać po tabletkę przeciwbólową? Zdecydowanie nie! Matka Natura podsuwa nam bowiem mnóstwo skutecznych narzędzi do walki z tą uporczywą dolegliwością!


Domowe i naturalne sposoby na hemoroidy, jakie są najlepsze na zewnętrzne ? Opinie z forum

Dolegliwość ta jest bardzo uciążliwa, uniemożliwiająca niekiedy normalne funkcjonowanie organizmu. Ból, krwawienie, dyskomfort to tylko niektóre z nieprzyjemności, z jakimi musimy się borykać na co dzień, kiedy cierpimy na hemoroidy, czyli innymi słowy żylaki odbytu. Wielu pacjentów załamuje ręce, czekając wyłącznie na interwencję chirurgiczną.